
Hipnoterapia jest krótkoterminową formę pomocy, skupiającą się na konkretnym obszarze naszego życia, w którym chcemy dokonać zmiany.
Osiągnięcie trwałej zmiany jest możliwe zazwyczaj po 2 do 5 spotkań, trwających maksymalnie 120 minut.
Pierwsze spotkanie jest wprowadzeniem oraz zapoznaniem z tematem hipnozy, jest to czas na rozwianie wątpliwości czy skonfrontowanie dotychczasowych przekonań.
Nie może zabraknąć tego kroku, bowiem w stan hipnozy możemy wejść jedynie sami tego chcąc. Natomiast błędne przekonania czy strachy staną nam na drodze do osiągnięcia sukcesu.
Kolejny etap to bezpośrednia praca z klientem nad ustalonym problemem. Ilość spotkań uzależniona jest od zmiany jaką chcemy wprowadzić w naszym życiu.
Dlaczego hipnoterapia jest skuteczna?
Pozwala na odkrycie prawdziwego źródła problemu – często nie znamy prawdziwej przyczyny naszych trudności. W hipnozie poznajemy i właśnie z nimi pracujemy.
Zastąpienie programów naszej podświadomości – na miejsce dotychczasowych szkodliwych programów wprowadzamy nowe i korzystne.
Hipnoza jest ominięciem funkcji krytycznej naszego świadomego umysłu, co pozwala na ustanowienie nowego akceptowalnego sposobu myślenia.
Skutecznie pomaga z (m.in.):
lękiem,
fobią,
uzależnieniem od papierosów,
niekorzystnymi zachowaniami,
niskim poczucie własnej skuteczności,
problemami ze snem,
problemami natury emocjonalnej.
Jak działa umysł

Nasz umysł składa się z 3 odrębnych i niezależnie funkcjonujących umysłów: świadomego, podświadomego oraz nieświadomego. Jednak z punktu widzenia mechanizmów hipnozy istotne są dwa pierwsze.
Najwięcej czasu spędzamy w naszym umyśle świadomym, bowiem jest on odpowiedzialny za analizę, pamięć roboczą, siłę woli. Zawiera również część racjonalną, która musi nadawać powód wykonywanym czynnościom. Jeśli przy jego pomocy poszukujemy przyczyn naszych problemów – często jedynie pozornie znajdujemy właściwą. Bowiem okazuje się, że umysł świadomy podchodzi do tego dosyć powierzchownie.
Natomiast umysł podświadomy jest tym potężnym. Dzięki niemu możemy się zmieniać i kreować lepszą rzeczywistość. Działa on na podstawie przekonań stanowiących wypadkową naszych doświadczeń. Sprawiając bowiem, że będziemy tym kim za kogo się uważamy.
Funkcjami umysłu podświadomego są: nawyki, emocje, samoprzetrwanie, pamięć permanentna.
Jednak wprowadzenie sugestii do umysłu podświadomego, wymaga ominięcia funkcji krytycznej umysłu świadomego. Stanowi ona bowiem blokadę przed dodatkową pracą, który umysł podświadomy musiałby wykonać, w celu zmiany aktualnych przekonań.
W tym celu wykorzystujemy hipnozę, dzięki której mamy możliwość wprowadzania sugestii bezpośrednio do podświadomości.
Cena wizyty (do 120 minut) – 400 zł